5 tipů, jak mít pravidelně příspěvky na Facebooku nebo Instagramu

Video z Youtube nebo vtip?

„A jéjé, už jsem 3 dny nic nedávala na instáč. A o fejsu vůbec nemluvím! Co tam sakra dneska dát?!“ Honí se vám taky tyto myšlenky hlavou? Pokud ne, gratuluji a číst dál nemusíte.

Pokud ano a nemáte ve zveřejňování příspěvků systém a dáváte je na své sociální sítě, jak si zrovna vzpomenete, nikam neodcházejte a čtěte bedlivě dál. Ukážu vám způsob, jak mít obsah pravidelně a jak ho netvořit a nevymýšlet dlouhé hodiny!

Nejprve si, ale vysvětleme, proč je to tak důležité.

1) Sociální sítě milují pravidelnost

Všechny, bez výjimky! Bez našeho obsahu by na nich nic nebylo a nikdo by na ně nechodil. A i když se říká, že se dosahy neustále snižují, pravidelností si přece jen vysloužíte malé +. Ale zapomeňme na algoritmy, dosahy.
Nejsme na sítích kvůli FB, IG atd, ale kvůli sledujícím a zákazníkům. A oni se těší na vaše příspěvky, ale pokud dáte jeden za uherský rok, tak neví, kdy je čekat a časem si najdou konkurenci s vaším tématem.

TIP č. 1 : Publikujte příspěvky se stejným tématem jen v jeden den. Lidi si tak příspěvek najdou, i když jim nebude ukázán. Já třeba takto dávám pravidelně video návody a vysílám živě. Legálně obcházím algoritmy FB. I když se příspěvek neukáže, lidi si ho dohledají.

2) Aktivita na sítích vám buduje značku a povědomí o vás

Být vidět ≠ trávit celý den na sítích.

Nedáváte obsah? Nejste vidět? Zapomíná se na vás!

Lidi dnes na Soc. sítích „žijí“, hledají, nakupují. Nemusíte trávit na sítích několik hodin denně, ale mějte obsah, který se o budování vašeho jména postará za vás. Podívejte se zpětně na to, co jste už vytvořili a co byste mohli opět použít, protože je to stále aktuální. Nemusíte publikovat obsah denně, stačí 3x týdně, ale hlavně pravidelně.

TIP č. 2: Vytvořte nadčasové příspěvky, oprašte starší články, zaktualizujte návody a videa, všude doplňte náhledové fotky s vaším obličejem a šup s tím opakovaně ven. Sítě se „nažraly“ a vy jste s tím strávili minimum času. Anebo taky žádný, pokud máte šikovnou asistentku nebo obsah automatizovaný. Všude jste vidět a nezapomíná se na vás, i když jste už půl roku na FB nebyli.

3) Recyklujte

Často slyším na konzultacích, že to přece nejde obsah recyklovat, že už to lidi viděli a bude to trapné. Nikdo to nebude číst. Budou si myslet, že je šidím. Pomalu, pomalu, tak horké to nebude!

I vy máte obsah, který můžete opakovat vícekrát.
  1. Sociální sítě neukazují obsah všem, takže i znovu opakovaný příspěvek prostě neuvidí všichni, protože bude ukázán zase jiným lidem
  2. Pokud vytvoříte dostatečný obsah pro dané téma, např. 30 mýtů a budete každý mýtus publikovat jednou týdně, k recyklaci dojde po více jak půl roku. Myslíte si, že si to ještě někdo pamatuje? Možná tak 1-2 ze sta.
    A opakování je matka moudrosti. Víte, kolikrát já jsem už vysvětlovala, jak se označuje v příspěvku FB stránka nebo skupina? Kolikrát jsem psala o tom, že úvodní fotky jsou na FB oříznuté? Mám pocit, že tisíckrát a stále je to málo. A u vás to bude to samé.
  3. Po půl roce budete mít na stránce, ve skupině nebo na profilu nové sledující a zákazníky a ti, mýtus publikovaný před půl rokem, neviděli. Ne, opravdu si nikdo neprochází váš obsah několik měsíců zpětně.

TIP č. 3: Vytvořte si tématické dny. Jak jsem psala výše, lidi tak budou snáze vědět, v jaký den jaký obsah se na stránce objeví a i když jim FB váš příspěvek neukáže, najdou si ho sami. Pak nebudete muset řešit algoritmy. Ale i to se dá podpořit. Bez reklamy.

4) Automatizujte a opět recyklujte

Moje nejvíc nejoblíbenější část přípravy obsahu. Protože je poslední a maká za mě měsíce i roky.
Když už máte připravené příspěvky, můžete je naplánovat na FB v Business Suite na FB i IG a po nějaké době to opět zopakovat, ale je to jen jednorázové naplánování.
Co se týče plánování do skupin, vím, že si lidi dost stěžují, že to zlobí. Navíc FB neustále mění plánovač a nedá se na něj spolehnout na 100 %.

Nebo to udělejte jako já. Vybrala jsem si aplikaci, která umí recyklovat a všechny příspěvky plánuji zde. Mohu tak na jednom naplánovat obsah na FB stránku, do FB skupiny, na LinkedIn, Instagram, Twitter a Pinterest.

Velkou výhodou je, že jednou nahraný obsah se automaticky recykluje a nemusíte ho tedy plánovat znovu. Vy si jen určíte v který den a v kterou hodinu se má publikovat. Nahrajete nachystané články, návody, příspěvky a pokud jich máte 30, jak jsem psala výše, začnou se publikovat jeden po druhém. 31. týden začne plánovač zase od 1. příspěvku. Voilá perpetum mobile na obsah je na světě.

TIP č. 4: Nedělejte práci, kterou nemusíte, pořád dokola! Udělejte ji jednou a následně už jen zkontrolujte a případně aktualizujte. V případě nemoci nebo dovolené, naplánované příspěvky běží, aniž byste do toho zasahovali.

5) Sezónní obsah

Tento vtip recykluji už asi 6. rok. A pořád funguje.

Pokud máte sezonní příspěvky (Vánoce, Velikonoce) nebo prodejní kampaně, můžete si naplánovat, že chcete určitý obsah publikovat jen od – do.

Do teď jste vše museli plánovat znovu a znovu. V SQ to nahrajete jen jednou a následně jen změníte skupinu a datum.

TIP č. 5: Začněte tvořit obsah na sítě efektivně. Zainvestujte do nástrojů, které vám ušetří čas a v tomto případě i vydělají peníze. Protože pokud vám opakovaně přivádí lidi na článek nebo upozorňují na magnet, zvyšuje se databáze a počet objednávek.
A to přece jde. Využívat ověřených strategií – vydělávat online, abyste mohli být offline.

Byznys mentorka, stratég v oblasti budování značky na sociálních sítích, automatizace a recyklace obsahu na sítích, automatizace prodeje a prodejních funnelů; mentor MLM online bez spamu
Komentáře